De parador La Suda is een oud, Arabisch kasteel. Het was een stadsburcht, een ommuurde vesting. De oprit ervan loopt via een openluchtmuseum.
Dit openluchtmuseum omvat een aantal beelden en waterpartijen, die werden gerealiseerd in de sinds het begin van de 19e eeuw bestaande tuinen.
Deze tuinen waren aangelegd rondom een geneeskrachtige bron.
De al genoemde oprit van de parador is niet nadelig geweest voor het karakter van het geheel.
In april 1989 besloot de gemeente Tortosa om een beeldenmuseum in de tuinen te stichten.
De beeldhouwer Santiago de Santiago werd aangezocht om de beelden te maken. De collectie geeft een overzicht van de geschiedenis van de mensheid en heeft als titel: 'De mens, zijn motivatie en zijn bestemming'.
We zien er de primitieve mens; de opstandeling, gestraft door de goden; enige van zijn veroveringen worden uitgebeeld evenals de tragedie van Hiroshima.
Vervolgens komen wij uiteindelijk uit bij de symbolische verbeelding van de verovering van de ruimte door de astronauten.
De strijd, de fantasie en zijn beweging en de hoop bevestigen de etappes in het leven van de mens op deze aarde.
De centraal geplaatste monoliet toont de hartstochten van de mens, zijn bevrijding hiervan en de uiteindelijke triomf bij het bereiken van zijn bestemming, zijn doel. De collectie omvat een groep van 23 beelden.
Dit openluchtmuseum, dat officieel de 'Prinselijke tuinen' heet, werd op 23 september 1991 geopend door prins Felipe de Borbón, prins van Asturias en Girona.