Het ten noorden van Foligno liggende Nocera is bekend om zijn gezonde klimaat, thermale bronnen en mineraalwater. Het mineraalwater bereikte zijn grootste vermaardheid in de Belle Epoque. Thans wordt het nog steeds verkocht onder de naam Terme del Centino.
In het verleden moet Nocera een belangrijk strategisch knooppunt zijn geweest. In de Romeinse tijd lag het aan de Via Flaminia, één van de Romeinse heirwegen. Ook vondsten van een Longobardische necropool met 376 graven wijzen er op. De inhoud van de graven wordt thans in een museum in Rome bewaard.
Op het hoogste punt van Nocera staat de dom, een kleine kerk uit de 11e eeuw, die in de loop der tijd verschillende reconstructies heeft ondergaan. Na verwoesting door Frederik II is de kerk in 1448 herbouwd; na verschillende aardbevingen in de volgende eeuwen kreeg de kerk in de 18e eeuw zijn huidige neo-klassieke stijl.
De San Filippo is een kerk die in de 19e eeuw geheel in gotisch-Romaanse stijl is gebouwd. Slechts kleine elementen in de kerk zijn nog uit de oorspronkelijke kerk afkomstig. Omdat de architect, Luigi Poletti (1792-1869), verschillende middeleeuwse bouwwerken heeft laten afbreken om ze vervolgens in neo-klassieke stijl weer op te bouwen, wordt de San Filippo wel als een kunsthistorische curiositeit beschouwd.
De burcht in Nocera is in bezit geweest van de familie Trinci uit Foligno. De toren van de burcht wordt daarom de toren van Trinci genoemd. De toren werd reeds in de 11e eeuw gebouwd.