...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Pretorium (historisch museum) in Tarragona


Dit gebouw heet in de volksmond het Paleis van Pilatus. Volgens de overlevering zou Pilatus hier geboren zijn, maar het is de vraag of dit waar is.
Het was in de Romeinse tijd de ambtswoning van de gouverneur en Augustus heeft tijdens zijn reizen door Spanje hier waarschijnlijk gewoond. Er onder lopen gangen van het circuscomplex.

Het museum is tegen de stadsmuren aangebouwd, ofschoon hier nog maar weinig is te zien van de oude wallen. Het grenst aan het archeologisch museum.
Dit museum heeft een belangrijke collectie, die internationale faam geniet. Het bevat een schat aan oudheden, gevonden in tempels, huizen en paleizen van het vroegere Tarragona. Er is een schitterend mozaïek te zien, dat een hoofd van Medusa toont, er zijn sculpturen en keramische voorwerpen. Van het oorspronkelijke forum zijn nog maar enkele resten van zuilen en sokkels bewaard gebleven.