...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Alsfeld, Europese modelstad 1975

Alsfeld behoort met zijn volledig onder monumentenzorg vallende oude binnenstad tot de mooiste Duitse steden. De Europese Raad in Straatsburg koos Alsfeld in 1975 tot Europese modelstad.
Het Raadhuis op de Markt behoort tot de belangrijkste vakwerkhuizen in Duitsland. Het werd gebouwd tussen 1512-1516 en in de jaren 1910-1912 gerestaureerd. Van buiten is het laatgotisch, maar in allerlei details herkent men renaissance-elementen. In de raadzaal schilderingen uit 1577 en 1655.
De Marktplatz (Marktplein) is een van de mooisten in Duitsland. Naast het Rathaus (Raadhuis) vindt men het Hochzeitshaus (Bruiloftshuis) (1564-1571) en het Weinhaus (Wijnhuis) uit 1538. Vanaf de Marktplatz voeren allerlei straatjes u door de historische binnenstad. Een heel mooi straatje is de Rittergasse (Riddersteeg), rechts naast de Deutsche Bundesbank. Hier vindt u het Neurathaus (nieuw Raadhuis) en het Minnigerode-Haus (1687) met het regionaal museum en de VVV.