Een ander aardig museum vinden we in Mettlach, de thuisbasis van de porseleingigant Villeroy & Boch. Het keramiekmuseum in het Slot Ziegelberg biedt een groot aantal fraaie voorbeelden van wat Villeroy & Boch door de eeuwen heen heeft geproduceerd. Daarbij gaat het vaak om prachtig ontworpen gebruiksartikelen. Vooral de Jugendstil is een stijl die speciaal uitgevonden lijkt te zijn voor toepassingen in porseleinen voorwerpen.
Behalve de producten van Villeroy & Boch worden overigens ook andere keramische producten getoond, sommige van producenten die al decennialang niet meer bestaan. De kern van de collectie is de persoonlijke verzameling waarmee Jean Francois Boch in het begin van de 19e eeuw startte. Bij het begin van de Tweede Wereldoorlog werd de toen inmiddels omvangrijke collectie veilig opgeslagen in de kelders van de abdij van Mettlach, die als hoofdkantoor van het concern dienst deed. Pas in 1979 zou de keramische collectie weer tevoorschijn komen.
Behalve de vaste collectie zijn er tegenwoordig ook steeds wisselende tentoonstellingen waarbij kunstwerken te zien zijn die vervaardigd werden uit keramiek.