Zoals de naam 'warme waters', die van gallo-Romeinse origine is, al aangeeft, gaat het hier om een badplaats met warme bronnen. De goede ligging in het Ravin du Remontalou maakt dat behalve reumapatiënten, die hier verlichting van hun kwaal komen zoeken, ook gewone toeristen aan hun trekken komen.
Eeuwenlang al is door de inwoners van Chaudes-Aigues dankbaar gebruik gemaakt van het aanwezige warme water ten behoeve van de verwarmings- en allerlei huishoudelijke doeleinden.
De warmste en tevens voornaamste bron is de achter de Place du Marché gelegen Source du Par, die een temperatuur van 82 graden bereikt en alleen al 500.000 liter water per etmaal levert.
De in half gotische en half renaissance stijl gebouwde Eglise St. Blaise-et-St. Martin is iets meer noordwaarts gelegen.
Op straat staan in nisachtige vitrines oude heiligenbeelden, als beschermers toegewezen aan bepaalde woonwijken. Het feest van iedere heilige wordt gevierd met een processie.