
De abdijkerk is Romaans van oorsprong. Men heeft er bijna 150 jaar aan gebouwd. De kerk is sober van inrichting. Zij bestaat uit vier vierkanten, overwelfd door koepels, die weer ondersteund worden door pijlers. In de overgang van pijlers naar koepels ziet u mooi bewerkte kapitelen. Het koor is nog strenger dan het schip. De altaarstukken zijn overgeplaatst naar de parochiekerk van Fontevraud.

In de kerk zien we de graftombes van Henri de Plantagenêt, later koning Henri II van Engeland, Eleonora van Aquitaine, Richard Leeuwenhart (hun zoon) en Isabelle van Angoulème (schoondochter, weduwe van Jan Zonder Land). In de crypte onder de kerk waren nog meer graven van prinselijke personen uit het Engelse koningshuis ondergebracht, maar die zijn ook tijdens de revolutie verwoest.
In de loop van de eeuwen zijn tal van hooggeplaatste personen, koningen van Engeland en Frankrijk, prinsen, hertogen, kardinalen en bisschoppen in de abdij te gast geweest. Geen wonder dat men spreekt over: de Koninklijke Abdij van Fontevraud.