...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Prachtige panorama's in de omgeving van Calvi


Buiten Calenzana ligt midden in de olijfbomen het bedevaartskerkje Ste. Restitude.

In Zilia: prachtig panorama aan de kerk en in Montemaggiore, gelegen op een kaap boven de Fiume Secco aan de voet van de Monte Grosso, opnieuw aan het kerkterras een indrukwekkend uitzicht op de Golf van Calvi. Wie nog een mooie Romaans-Pisaanse kapel wil zien rijdt een kilometer verder naar de Chapelle St. Rainier. Op de Col de Salvi staat u op 500m hoogte en geniet u van een schitterend uitzicht!

Twee kilometer verder zijn er opnieuw twee mogelijkheden: Cateri (veel 'artisanat' = kunstvoorwerpen in de smalle straatjes) of naar Sant' Antonio. Waar vooral de ligging prachtig van is. Verder moet u ook Aregno (met een schitterende Pisaanse kapel uit 1177) en Pigna met de kleine straatjes en gerestaureerde huisjes vol typische producten bezoeken.

Gaat u na de Col de Salvi niet links, maar rechts richting Belgodère. Vooral het landschap en de uitzichten zijn er indrukwekkend. Maar u komt ook enkele mooie stadjes en dorpjes tegen. De belangrijkste zijn Muro met een mooie barokkerk met beschilderd plafond, Speloncato met zijn granieten huizen en eigenaardige spelonk en het stadje Belgodère zelf met zijn oude burcht.