Patras is één van de drie grootste steden van Griekenland en de belangrijkste internationale haven voor veerboten van het land. In de stad is het dag en nacht een drukte van belang.
Het Othonos-Amaliasplein is met zijn grote terrassen wat gezelliger en geeft uitzicht op de havengebouwen en de schepen.
De stad heeft een aantal interessante bezienswaardigheden om te bezoeken, waaronder de Andreaskathedraal, een van de grootste en mooiste kerken van Griekenland. Kleurig marmer, kostbare mozaïeken met goud en een enorme kroonluchter van hout en vooraan in de rechter zijbeuk het lichaam van de apostel Andreas.
In de stad kunt u het wijnkasteel met zijn wijnkelders van Achia Claus bezoeken en een rondleiding krijgen.
Een oorspronkelijk Duitse firma verbouwt rond Patras de beste druiven en heeft één van de beste wijnen van Griekenland in haar kelders.
Achter Patras begint de golf van Korinthe. Twee Turkse forten, een in Rion en het tweede aan de overkant van de golf in Antirion, hebben vroeger de ingang beheerst.
De overtocht ging vroeger alleen per ferryboot. Tegenwoordig kan men ook gebruik maken van de in 2004 geopende grootste tuibrug van de wereld.
Nog twee namen rechts en links van Antirion noemen we; namen die u misschien nog wel kent uit de geschiedenisboeken.
Rechts ligt Naupaktos; in het westen noemde men het ooit Lepanto. De zeeslag waarin Don Juan van Oostenrijk hier de Turken versloeg was het resultaat van de laatste kruistocht die Europa op de been bracht tegen de Turken.
Links ligt Mesolongi. Hier stierf Lord Byron, de Engelse dichter, die net als talloze anderen droomde van en wilde sterven voor een wederopstanding van het oude Griekenland, de bakermat van de beschaving.