...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

De twee gezichten van Bolsena

Bolsena, eens het Etruskische Velsna, is aan de kant van het meer een modern stadje, maar rond de 11e-eeuwse Christinakerk zijn de middeleeuwen nog aanwezig.

Zijn grootste bekendheid dankt het stadje aan het zogenaamde mirakel van Bolsena. In 1263 weigerde een priester te geloven in de transsubstantiatie; voor zijn ogen vloeide er toen bloed uit de hostie. Dit wonder werd aanleiding tot de instelling van Sacramentsdag in de katholieke kerk. Het werd verder door Rafaël uitgebeeld in de mooiste van de Stanze di Raffaello in het Vaticaan, en, bovenal, het gaf de aanleiding tot de bouw van de dom van Orvieto. In genoemde Christinakerk zijn herinneringen aan dit wonder.

Een tocht rond het meer of langs een stuk ervan loont zeer de moeite. U zult getroffen worden door het bijzondere licht van de lucht boven het water en het land eromheen.

Ook het meer zelf is heel bijzonder: het staat in verbinding met de zee via de rivier de Marta en kent eb en vloed. Het is van vulkanische oorsprong en de aarde eronder is nog steeds niet tot rust gekomen. 146 meter diep is het, en zeer rijk aan vis. Met name de paling is er zo goed, dat paus Martinus er zoveel van at dat hij stierf. 'Foei', zei Dante, en hij plaatste de paus bij de gulzigaards in het Purgatorio, het vagevuur.