...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Pescasseroli gesticht als herinnering aan twee geliefden

Van oudsher een stadje met tegen elkaar liggende huisjes op de Catelloheuvel en in het verleden bevolkt door voornamelijk schaapherders.
Het gebied behoorde eeuwenlang aan grootgrondbezitters zoals de graven van Sangro, van Aquino en de Markgraaf Vasto, die uiteraard het feodale systeem hanteerden.

De naam Pescasseroli schijnt van Pesculum Seroli af te stammen. Pesculum betekent vooruitstekende steile rots en Seroli gaat terug naar de jonge kruisridder Serolo uit het Castel Mancino. Hij wordt in Palestina verliefd op de bloedmooie Saraceense Pesca en trouwt met haar. Op wonderlijke wijze komt zij in Castel Mancino maar wordt op haar vlucht voor haar schoonvader, de hebberige oude graaf, gedood bij de plek Malafede. Van zijn kruistocht teruggekeerd en van de bloedige moord op Pesca op de hoogte gesteld, sterft Serolo van liefdesverdriet.
Op het graf van de jonggehuwden grondvest de oude graaf ter verzoening voor zijn daad het dorp Pescasseroli waarin beide namen Pesca en Seroli terugkeren.

Vanuit Pescasseroli is er een mooie middelzware natuurwandeling (circa 50 min.) te maken naar de ruines van Castel Mancino.