
Het hart van de stad is de Piazza Cavour, waaraan de universiteit staat. Vlak bij is de Piazza dell'Erbe met het Palazzo della Ragione, een enorm 13e eeuws bouwwerk. Na een brand in 1720 ontstond de grote zaal 'Il Salone'. In de zaal staan aan de ene kant een houten kopie van het paard van het Gattamelatabeeld en aan de andere zijde de Pietra del Viputerio, de plaats waar de aangeklaagde moest plaatsnemen om belastende vragen te beantwoorden.
Piazza dei Signori is een rechthoekig plein.
Een zijde wordt geheel in beslag genomen door het paleis van de Capitanio uit de 14e eeuw. Erbij vindt u de toren met het uurwerk uit het begin van de 16e eeuw.
Door de Via Monte di Pietà is het domplein te bereiken. De dom is eerder massief, dan fijnzinnig. Fraai is het Romaanse Baptisterium met zijn vele fresco's.
In het zuiden van de stad bevindt zich de Piazza del Santo, waaraan de San Antonio ligt. Deze kerk heeft een brede façade en een menigte koepels en torens. In 1231, het jaar waarin Sint Antonius stierf, werd de eerste steen gelegd, maar tot in de 19e eeuw is er gebouwd en verbouwd, omdat giften van pelgrims aanpassingen noodzakelijk en mogelijk maakten.
Interessant zijn de pilaren met fraaie doopvonten met aan de ene kant een afbeelding van Christus en aan de andere kant die van Johannes de Doper. Het hoofdaltaar is versierd met bronzen beelden van Donatello, onder andere een Madonna-met-kind, Antonius en Franciscus. Donatello werkte tien jaar aan de creatie van het ruiterstandbeeld buiten en de opluistering van het altaar.
Als men de Piazza del Santo verlaat en de Via Belludi neemt, komt men op een zeer ruim plein, de Prato della Valle. In de oudheid en de middeleeuwen vonden hier de grote feesten plaats en dat gebeurt nog steeds. Middenin ligt een ovaal eiland, dat door een kanaal wordt omgeven. Aan beide oevers staan 78 standbeelden van beroemde inwoners van Padua opgesteld. Via bruggen met obelisken kan men het eiland bereiken.
Aan het plein staat de machtige Santa Giustina kerk. Op het hoofdaltaar hangt een schilderij van Paolo Veronese dat de marteldood van de heilige Justina voorstelt.
Naast de vele kerken en gebouwen is er het befaamde Caffé Pedrocchi in het hart van de stad; een mooi neoklassiek 19e-eeuws café dat door heel Italië bekend is.