...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Altamira kent 'de Sixtijnse Kapel van de Steentijd'

Hier treffen we de oudste vondsten van grottekeningen in de geschiedenis van West-Europa. Het was de archeoloog Marcelino Sanz de Satuola en zijn dochter, die hier in 1879 de grot met het plafond vol met polychrome tekeningen van voorhistorische dieren als eersten mochten bewonderen.
De grootste ruimte kreeg de erenaam: 'de Sixtijnse Kapel van de Steentijd' (men schat de tekeningen ± 14.000 jaar oud).

Dat bewonderen deden nadien zoveel andere nieuwsgierigen, dat er door de al die uitgeademde lucht van de bezoekers, door de grote concentratie koolzuur, te veel schade ontstond aan de tekeningen, waardoor men moest besluiten tot beperkte toegankelijkheid, d.w.z. dat de grot zelf nog wel bezocht kan worden, maar het aantal bezoekers blijft beperkt tot 20 per dag.

De reservering daarvoor is zo moeilijk, dat een bezoek er voor ons niet in zit. Om toch de nieuwsgierigen onder ons te bevredigen, bestaat er nu de Neocueva, waar de afbeeldingen zeer natuurgetrouw zijn nagetekend in een op dezelfde wijze geconstrueerde namaakgrot, nauwelijks onder doende voor het origineel.
Er is behalve deze namaakgrot ook een bezoekerscentrum, waar gebruik makend van de modernste technologie informatie wordt verstrekt over de vroegere mens in de periode die we kennen als het Paleolithicum, ook met veel gebruiksvoorwerpen en andere objecten uit die periode en uiteraard met winkel en cafetaria.