Op het Vrijheidsplein (nám. Svobody) zijn het Museum voor Volkenkunde, een Mariazuil en op nummer 17 het Huis van de Heren van Lipa, met sgraffito uit de renaissancetijd, een fraai portaal en een loggia op de binnenhof.
Aan het gelijknamige plein staat de St. Jacobskerk met de hoogste toren van de stad (92 meter). Ondanks de vele verbouwingen in de loop der eeuwen is het netgewelf in stand gebleven. Aan de werkzaamheden in de eerste helft van de 16e eeuw werkte ook eerder genoemde Pilgram mee: sacristie met erker. Meer naar het noorden is de St. Thomaskerk uit de 14e eeuw (familie Parler), maar in de 18e eeuw herschapen in een barokkerk. Het altaarstuk met de afbeelding van de H. Thomas is gemaakt door Maulpertsch (1764).
Wellicht de fraaiste barokkerk van Brno is de aan de Maagd Maria gewijde jezuïetenkerk, die men westelijk van het St. Jacobsplein kan vinden.