Ga naar de homepage
Background Image
Background Image

Nationaal Park Krka

Nationaal Park Krka in Kroatië​​​​​​​ is een droomplek voor gezinnen die van activiteiten in de buitenlucht houden. Je treft hier heldere rivieren, houten wandelpaden en zeven indrukwekkende watervallen. In dit prachtige natuurpark is van alles te doen. Wandel over vlonders, maak foto's van de watervallen en bekijk visjes en kikkers in het heldere water. Picknick erbij, even pootje baden (kijken mag, zwemmen niet meer) en kom tot rust. Dit park is overzichtelijk, kindvriendelijk en de ultieme voor liefhebbers van mooie natuur.

Lees meer

Waarom Krka ideaal is met kinderen

Bij Krka kun je lekker wandelen over houten paden, vissen en kikkers spotten in glashelder water en genieten van een fijne picknick in het groen. Kinderen tot 7 jaar mogen gratis naar binnen, maar reserveren is verplicht — ook voor de kleintjes. Kom je met de auto? Parkeren bij ingang Lozovac is gratis. Vanaf daar brengt een shuttlebus je zo naar de watervallen. Of neem de boot vanaf Skradin: een leuke tocht van 25 minuten die inbegrepen is bij je ticket en zeker in de smaak valt bij kinderen.

Let op in de zomer

De zomermaanden zijn populair vanwege het mooie weer, maar het kan dan ook flink druk worden. Bovendien zijn de tickets in juli en augustus het duurst — tot wel 40 euro per volwassene. Door droogte is er soms minder water in de watervallen. Toch blijft het een magische plek, vooral als je vroeg komt en de hitte én mensenmassa’s voor bent.Een extra tip: download de officiële Krka-app voor een interactieve kaart, boot- en bustijden en actuele info.

Tips voor een soepele dag in Krka

  • Koop je tickets ruim op tijd online, zeker in het hoogseizoen (juli/augustus).
  • Kom vroeg in de ochtend: dan is het nog koel en rustig.
  • Honden mogen mee (aangelijnd), behalve op het eiland Visovac.
  • Boottochtje naar Visovac of Roški slap? Superleuk, maar houd rekening met de duur: Visovac duurt twee uur.
  • Draag goede schoenen; sommige paden kunnen glad zijn. Kinderwagens zijn niet overal handig, een draagzak is slimmer.
  • Zelf eten meenemen mag en is handig, er zijn genoeg picknickplekken en eettentjes in het park.

Campings